online randevu tedavi ücretleri
Biz Sizi Arayalım tedavi ücretleri online randevu

Sakal Ekimi

Erkekler günlük hayatta tıraş olmaya üşeniyor olsalar da birçok insan sakalı olmaması ya da seyrek oluşundan dolayı sorunlar yaşamaktadır. Çünkü sakal ve bıyık bir erkeğin en önemli görsel materyallerinden biri olup, görünüşü önemli ölçüde etkilemektedir. 14-15 Yaşında testosteron hormonlarının artışı ile başlayan sakal çıkması 20-21 yaşına kadar devam etmektedir. Bu yaşa kadar çıkmaması halinde ise artık çıkmayacağı anlamına gelir. Bu durumda geriye kalan en doğal çözüm sakal ekimi yaptırmaktır.

Ekim Uzmanları

Sakal Ekimi Nedir?
Uygulamanın en doğru ismi sakal nakli olmalıdır. Çünkü vücudumuzun farklı yerlerinde bulunan kılları alarak sakalda eksik olan yerlere kökleri ile birlikte nakledilmektedir. Genelde 3-4 saat gibi kısa sürede yapılarak insanları psikolojik sıkıntıdan büyük ölçüde kurtaran bir uygulamadır.

Nerede Yapılır?
Öncelikle bu işi yapan uzman sayısı çok azdır. Bir çoğu da maalesef tam hakim olmadığı için kötü ekim yaparak kişinin daha fazla pişmanlık yaşamasına neden olmaktadır. Bu nedenle uzman seçiminde dikkatli olmalısınız.

İstanbul’da Sakal Ekimi Yapan Doktorlar: Türkiye’nin en büyük kenti İstanbul’da bu işi yapan aynı zamanda bu işin mucidi olarak kabul edilen Op. Dr. Atilla KAYA’dan hizmet alabilirsiniz. Türkiye’de sakal ekimi uygulamasını ilk yapan isim olup, 2006 yılından beri binlerce ekim yapmıştır. Aynı şekilde kadın genel cerrah arayanların en çok tercih ettiği isimlerden biri Op. Dr. Seher Şirin’de bu hizmeti vermektedir. Kendilerine ulaşmak için 0212 572 72 66 numaralı telefonu kullanabilirsiniz.

Sakal Ekimi Nasıl Yapılır?
Türkiye’de saç ekim yapan uzman sayısı hayli fazla olmasına karşın sakal ve kaş ekimi yapanların sayısı oldukça azdır. Bunun nedeni saç naklinde ameliyatla yapılan yöntem FUT kullanılırken sakal ekiminde ise sadece ameliyatsız yöntem FUE kullanılması gerekir.

Ekilecek Kıl Kökleri Mümkünse Sakaldan Alınmalı: Yukarıda da belirttiğim gibi bu işlem bir nakil olup, kişinin kendi kıllarını alarak başka bir bölgeye nakil etmektedir. Ekilecek kıl kökleri daha doğal olması için öncelikle sakalın gereksiz kısımları olan boyun ve elmacık kemiği kısmından alınması gerekir. Buralarda alınacak kıl yoksa geriye tek seçenek olarak ense bölgesinden almak gerekiyor. Tabii ki sakala göre biraz daha yumuşak olacağını unutmamalısınız. Çünkü sakal bölgesinde bulunan kıllar en sert yapıda olanlardır.

Alımlar 0,6-0,7 mm Uçlarla Yapılmalı: Bir diğer önemli husus ise ekilecek kıl köklerinin en küçük uçlar olan 0,6 ya da 0,7 mm uçlarla alınması gerekir. Aksi halde hem alınan hem de ekilen yerde delik izleri kalacaktır.

Ekimler Kanal Açılmadan Tek Tek Yapılmalı: Alınan kıl kökleri fazla zaman kaybetmeden ekime başlanmalıdır. Çünkü kısa sürede kıl kökleri oksijensiz kalarak ölmelerine neden olmaktadır. Örnek 1000 kök ekilecekse alım 50-100 tane yapılarak önce bunlar ekilmeli sonradan tekrar alım yapılarak döngü halinde gerçekleşmelidir. Bunun dışında ekimler kanal yani kesmeden ince bir iğne ile delik açılarak yapılmalıdır. Açılan deliklere sadece 1 kıl kökü konması gerekir. 2’li Ya da 3’lü kıl kökleri koymak kesinlikle kötü görünüme neden olur.

Açı Çok İyi Ayarlanmalı: Sakal ekimi doğal görünüm kazanabilmesi için açı çok iyi ayarlanmalıdır. 30-35 Derece olarak ekilmesi gerekir. Aksi halde dik görünen sakallarınız olacaktır. Mevcut sakallar varsa yeni ekilenler onlara paralel olarak ekilmesi gerekir.

Kaç Kıl Kökü Gerekir?
Sakal ekimi yaptırmaya karar verdiniz ve ne kadar ektirmeniz gerektiğini düşünüyorsunuz. Öncelikle bu sorunun cevabı kişiden kişiye değişmektedir. Çünkü bir kişide hiç sakal olmazken diğer bir kişide seyreklik problemi ya da yüzünün bir bölümünde yara ya da yanık izi olup, onun kapatılmasını isteyebilir. Bu nedenle herkesin ihtiyacı farklı olabilir. Ama genel bir rakam vermek gerekirse örnek hiç sakalı olmayan birini ele alalım. Böyle biri için 1000 kök köselik problemini ortadan kaldıracaktır. Fakat daha sıkı olması için 2000 kıl kökü gerekmektedir.

Deneme Sakal Ekimi Yaptırarak Sonucu Görün: Birçok insan sakal ekimi sonrası nasıl bir sonuç ortaya çıkacağını merak etmektedir. 1000 – 2000 Kök ektirmek yerine ilk olarak deneme ekim yaptırabilirsiniz. Sadece 300 kök olarak yapılan ekim ile nasıl bir sonuç ortaya çıkacağını görürsünüz. Memnun kalmanız halinde ki kesinlikle memnun kalacaksınız. Daha sonra limit olmaksızın istediğiniz oranda yeniden sakal ekimi yaptırabilirsiniz.

Öncesi Sonrası Resimleri İnceleyin
Şimdi dilerseniz birazda sakal ekimi yaptıran insanların öncesi ve sonrası görsellere göz atalım. Aşağıda yer alan görsellerde özellikle hiç sakalı olmayan biri yara izine yapılan ekim ve muhteşem sonuç görülmektedir.

Köselik

Sakal Ekimi

Yanık izi kapatma

Sakalda yanık izi

Ankara’da Sakal Ekimi Ücretleri Ne Kadar?
Son aktarmak istediğim husus bu hizmetin fiyatı olup, burada iki farklı kriter bulunmaktadır. Ekim yapılacak kıl kökleri sakaldan alınması halinde 4 TL enseden alınması halinde ise 3 TL ödemeniz gerekir. Buna ek olarak 300 kıl kökü limit bulunmaktadır.
https://www.ideaklinik.com/sakal-ekimi-nasil-yapilir.html

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

© 2017 Frontier Theme

[]
1 Step 1
Sizi Aramamızı İster misiniz?
Adınız Soyadınız
Telefon NumaranızLütfen boş bırakmayınız
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
FormCraft - WordPress form builder