online randevu tedavi ücretleri
Biz Sizi Arayalım tedavi ücretleri online randevu

Köpükle Varis Tedavisi

Merhaba arkadaşlar geçenlerde sizlerle varis hastalığının nedenleri, belirtileri ve önlem alınmaması halinde ilerleyen süreçte ne tür şikayetler ile karşı karşıya kalacağımızı ele almıştık, şimdi ise ameliyatsız varis tedavisi denince en çok uygulanan yöntemlerden biri köpük ve skleroterapi uygulamasını enine boyuna inceleyeceğiz.

Skleroterapi Uygulaması

Köpük & Skleroterapi Uygulaması Nedir?
Yukarıda da belirtildiği gibi ameliyatsız tedavi grubunda yer alan köpük ve skleroterapi uygulamasının bu kadar ön plana çıkmasının en önemli nedeni kılcal damar ve toplardamar genişlemesi dahil tüm varislerde %100 etkili tedavi olmasıdır. Sadece 10 dakika gibi kısa sürede yapılması yanı sıra uygulama öncesi narkoz gerektirmemesi, tedavi sonrasında hastanede yatma ve iş gücü kaybı yaşanmaması en önemli üstünlükleri arasındadır.

Varislerde Köpük Tedavisi Nasıl Yapılır?
Tedavinin ana omurgasını özel olarak üretilmiş olan sklerozan madde dediğimiz atesklerol oluşturmaktadır. Bu ilacı kullanış şekline göre köpük ya da skleroterapi adını almaktadır. Dilerseniz ilk olarak köpük tedavisi ile başlayalım.

 1. İlaç Köpük Haline Getirilir: Evet arkadaşlar elimizdeki ilacı saf halde kullanmak yerine onu 3’lü musluk adını verdiğimiz bir alet ile ilaç + hava karışımı yaparak köpük haline getirilmektedir. Baktığınızda beyaz sıvı bir ilaç görürsünüz. Burada amaç ilacın dozunu düşürmenin yanı sıra ilacı çoğaltarak daha fazla varisi tedavi etmektir. Bu şekilde daha ekonomik bir şekilde sağılığınıza kavuşursunuz.

 

 1. Elde Edilen Köpük Damarlara Enjekte Edilir: Elde edilen köpük çok ince enjektör yardımı ile ya da kelebek adı verilen bir uygulama ile damarlara enjekte edilmektedir. Köpürtülmüş madde damarlara ulaştığı anda onları büzerek yok etmektedir. Yani etkisini anında göreceğiniz yöntemlerden biridir.

 

 1. Skleroterapide Saf İlaç Olarak Kullanılır: Yukarıda anlatılanlar köpükle varis tedavisinde yapılan uygulama olup, skleroterapi ise daha çok aşırı kalın varislerde saf ilaç halinde yani herhangi bir köpürtme işlemi yapmadan ilacı olduğu gibi damarlara enjekte etmek şeklinde yapılır.

Doktorumuza Kulak Verelim (Yapılışını İzleyelim)
Şimdi dilerseniz birazda bu işin nasıl yapıldığını gerçek tedavi esnasında çekilmiş görüntülerle izleyelim. IDEA Bakırköy kliniği kalp ve damar cerrahisi uzmanı Op. Dr. Orhan Coşkun’un yaptığı tedavi esnasında çekilmiş olup, videoyu izledikten sonra yazıya devam edelim.

Neden Köpükle Varis Tedavisini Tercih Etmeliyim?
Evet arkadaşlar uygulamanın nasıl yapıldığını tüm detayları ile gördükten sonra şimdi hastalar neden bu yöntemi tercih etmesi gerektiğini başlıklar halinde ele almak istiyorum.

Ameliyatsız Yöntemlerle Yapılan Basit Bir Uygulamadır
İlk başlığı yöntemin basit oluşuna vermek istiyorum. Ameliyatsız bir uygulama olduğu için klinik ve hatta doktor muayenehanelerinde bile kolayca yapılmaktadır. Yani ameliyathane gerektirmediği için ücreti %50 daha düşük olmaktadır. Çünkü ameliyatlarda tedavi ücretine ek olarak birde ameliyathane kullanım masrafı eklenmektedir.

10 Dakikada Yapılır, Hemen Taburcu Olursunuz
Hastanın hiçbir şekilde özgürlüğünü kısıtlamaz. Sadece 10 dakika gibi kısa sürede yapılan uygulama sonrası hasta evine, işine, okuluna yani hayatına kaldığı yerden devam edebilmektedir. Ameliyat olması halinde ise ya narkoz ya da belden aşağısını uyuşturma şeklinde yapılacağı için hasta minimum 3-4 gün hastanede yatması gerekmektedir. Ameliyat ile sorunlu damar çıkarıldığı için 20-30 gün mutlaka evde istirahat etmesi gerekir. Bu uygulamada ise hiçbir kısıtlayıcı özellik yoktur. Köpükle varis tedavisinde hastalığın büyüklüğüne göre 1 ya da birden fazla seans sürebilmektedir. Tedavi ücretleri seans sayısı ile alakalı olmadığı için bu konuda endişeniz olmasın. Seanslar sadece bir defada belirli dozda ilaç kullanılması gerektiği içindir.

Tüm Varisler Tedavi Edilir, Tekrarlama Riski Yoktur
Hastaların en çok merak ettiği hususların başında tekrarlama riski gelmektedir. Ameliyat ile yapılan tedavilerde en sık karşılaşılan sorunlardan biridir. Aslında yanlış bilinen bir hususu düzeltmek istiyorum. Tedavi edilen varisler hiçbir şekilde tekrarlamaz. Sadece tedavi edilmeyen varisler ilerleyen süreçte kalınlaşarak sorun teşkil etmesidir. Buda ameliyat ile yapılan tedavilerde karşımıza çıkmaktadır. Çünkü ameliyat sadece kalın varislerde mümkün olduğu için o süreçte ince ve orta kalınlıktaki damarlar bırakılır. Tabii ki kalan bu varisler en fazla 2-3 yıl içinde kalınlaşarak tekrarladı gibi algılanmaktadır. Köpükle varis tedavisinde ise 1 mm ve üzeri gözle görülen görüntüleme cihazları ile tespit edilen tüm kılcal damar ve kalın varisler tedavi edilmektedir. Yani ilerleyen yıllara büyüyecek, kalınlaşacak hiçbir varis bırakılmaz. Bu yönü ile ameliyatsız tedaviler çok avantajlıdır.

Ağrı, İltihap, Şişlik ve Ameliyat İzi Yok
Ameliyatla yapılan tedavilerde uygulama sorunlu damarın vücuttan çıkarılması şeklinde yapılır. Bunun için 2 farklı noktada minimum 2-3 cm genişliğinde kesi yapılması gerekir. Bu durum tedavi sonrası ağrı, şişlik ve ödem problemini de beraberinde getirmektedir. Aynı şekilde her ne kadar estetik dikiş dense bile ciddi anlamda ameliyat izi kalacaktır. Özellikle etek giyen hanımlarda bu iz dikkat çekici olmaktadır. Köpükle varis tedavisinde uygulama esnası ya da sonrasında herhangi bir ağrı, şişlik ve iz kalmaz. Sadece birkaç günlük geçici cilt travmasına bağlı olarak morluk oluşabilir.

Fiyatı Çok Daha Ekonomik
Önemli yönlerinden biride tedavi ücretleri olup, ameliyata göre çok daha uygun fiyatla tedavi edilmektedir. Tedavi ücretleri hastalığın durumuna göre değişmektedir. Bunun için IDEA Kliniklerde ücretsiz muayene imkanı sunulmaktadır.

Tedavi Ücretini Anında Öğren
Kliniğimize gelme imkanı olmayanlar içinde sanal muayene uygulaması olup, aşağıda yer alan formu kullanarak tedavi ücretinizi öğrenebilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken hastalığınızı gösteren resim çekerek form ile doktorlarımıza iletmek olacaktır. Seçtiğiniz iletişim yöntemine göre merak ettiğiniz detaylar size iletilecektir.

Doktorumuz Sorularınızı Yanıtlıyor
Bu konuda aktaracaklarımız nihayete etmiş olup, yazımızın devamında sizden gelen sorulara yanıt vereceğiz. Aşağıda en çok karşılaştığımız sorular ve cevapları yer almakta olup, aynı şekilde sizde sorunuzu iletebilirsiniz.

Ankara’da Köpükle Varis Tedavisi Yapan Hastaneler Hangileri?
Özel hastaneleri bilmiyorum ama kamu hastanelerinde maalesef bu uygulamayı bulmanız şuan için imkansızdır. Çünkü tedavide kullanılan ilacın maliyetli ve temini yurt dışından biraz zor olduğu için kamu hastanelerinde henüz köpük ve skleroterapi uygulaması yoktur. Kalın varisleri olan hastalara ameliyat yapılmaktadır. Ankara IDEA Kliniği sizlere bu hizmeti vermektedir. Kızılay’da bulunan sağlık merkezimize sizi de bekleriz.

Yan Etkileri Var mı?
Bugüne kadar yapılan binlerce hastanın tedavisinde herhangi bir yan etki gözlenmemiştir. Fakat yine de hamile hastaların tedavisini doğum sonrasına kadar yapmıyoruz. Gebelik sürecinde anne adayının şikayetlerini hafifletmek için varis çorabı kullanımı önerilmektedir.

Yaz Aylarında Yapılır mı?
Nasıl bir olgu bilmiyorum ama insanlar sıcak yaz aylarında varis tedavisinden kaçınmaktadır. Bunun hiçbir bilimsel yönü olmayıp, yılın 365 günü dilediğiniz zaman, dilediğiniz yöntemle tedavinizi olabilirsiniz.

SGK Karşılıyor mu?
Evet arkadaşlar her ne kadar kamu hastanelerinde bu yöntem yoksa da özel sağlık merkezlerinde yönteme destek verilmektedir. IDEA Kliniklerde SGK’lı hastaların muayenesi ücretsiz tedavileri ise %50 indirimli olarak yapılmaktadır.

https://www.ideaklinik.com/kopukle-varis-tedavisi.html

20 Comments

Add a Comment
 1. Çok ilgiyle ve hayranlıkla izledim … Benim kızımda var varis öğrenmek istediğim konu Gaziantep te varmı bu uygulama … Bilgilendiririseniz çok memnun olurum … Şimdiden teşekkürler
  Op.Dr. Nihat AYDIN
  Kliniğimizde yapılan varis tedavi yöntemlerini Gaziantepde yapan yer olduğunu sanmıyorum

 2. Hamilelikte bu uygulama yapılabilirmi? Çok fazla varisim var tedavi olmak istiyorum. Açık adres ve telefon belirtilmemiş.
  Op.Dr. Nihat AYDIN
  Varis tedavinizi hamilelik bittikden sonra yaptırmanız daha uygun olur

 3. merhaba..ben bu kopukle olan tedaviyi yaptirdim kalpve damar doktoruna ve hayatimdaki en kotu karardi..bana ciddi bir alerji yapti 15 gun olmasina ragmen butun vucudum hali gibi kabarik ozellikle islem yapilan yerler..kasintidan ölucem nerdeyse o yuzden asla tavsiye etmiyorum..suan alerji tedavisi olmama ragmen hala duzelemedim..bilginize
  Op.Dr. Nihat AYDIN
  Alerji köpük tedavisinde çok nadir görülen bir yan etkidir ama şöyle bir durum varki vucudumuza aldığımız her ilacın potansiyel olarak allerji yapma ihtimali vardır köpükde kullanılan ilaçda diğer oran olarak herhangi bir ilaçdan daha yüksek oranda allerji yapmaz size geçmiş olsun diliyorum

 4. 1haziranda köpüklü varış tedavisi ulucami nasil olur acaba tehlikesivarmi
  Op.Dr. Nihat AYDIN
  Köpük yöntemi ile varis tedavisinde kalıcı bir tehlike yoktur

 5. köpüklü skleroterapi olmam gerekiyor. Ancak 15-20 gün sonra tatile gideceğim.
  Güneşlenme açısından zararlı olur mu tedaviyi ertelemelimiyim teşekkürler
  Op.Dr. Nihat AYDIN
  Köpük tedavisinden sonra hiç beklemeden denize girebilir tatile gidebilirsiniz

 6. Merhaba ben 4 seans köpük tedavisi oldum fakat 3 hafta oldu biteli ama B acaklarimda hala geçmeyen morluklar var damarlar yok artık bu morluklar için krem varmıdır yoksa zamanla gecermi
  Op.Dr. Nihat AYDIN
  herhangi bir işlem yapmasanızda geçer hirudoit jel kullanıtrsanız daha çabuk geçecektir

 7. merhaba alanyadan yazıyorum. ablam vadis ameliyatı oldu lazer ile fakat etkili olmadı doktorumuz köpük yapılması gerektiğini söyledi bize bir ilaç yazdı ve o ilacı biz bulamıyoruz piyasada yok yurtdışından geliyormuş . siz hangi ilacı kullanıyorsunuz sadece ilaç satıyormuşsunuz teşekkürler
  Op.Dr.Nihat AYDIN
  Klinik olarak ilaç satışı yapmıyoruz, fakat dilerseniz varislerinizi tedavi edebiliriz muayenemiz ücretsizdir

 8. kullandığınız köpük ilacı satışını yapıyormuşsunuz alanyada ilaç bulunmuyor bırakın alanya yi turkiyede bile yok yurt dışından geliyormuş
  Op.Dr. Nihat AYDIN
  Klinik olarak ilaç satışı yapmıyoruz dilerseniz varisinizi kliniklerimizde tedavi edebiliriz

 9. TEDAVIDEN SONRA DAMAR CUKMA IHTIMALI VARMI?
  Op.Dr.Nihat AYDIN
  Kliniğimizde tedavi edilen varis damarları bir daha asla varis olarak karşınıza cıkmaz.

 10. BASUR TEDAVİSİ YAPILDIKTAN SONRA İSTİRAHAT SÜRESİ NE KADAR OLUR.
  Op.Dr Adil ALTINSOY
  Derecesine göre değişir.1.2.3. derece istirahat istemez.4. derece yapılan tekniğe göre 1-3 hafta

 11. Venöz yetmezlik var bende tedavisi varmı hangi tedavi yöntemi uygulanır

  1. Özkan: Öncelikle muayene olmanız gerekir. Muayene esnasında uygun tedavi belirlenir.

 12. Venöz yetmezlik tedavisi varmı hangi yöntem uyguluyosunuz

  1. Op.Dr. Nihat AYDIN Kalp ve Damar cerrahisi
   Derin venöz yetmezlik tedavisi mümkün olan bir durumdur, bunun için özellikle köpük yöntemi en iyi sonucu vermektedir. imkanınız varsa ücretsiz muayenemize gelin daha detaylı bilgi verelim yada dopler sonucu ve bacak resimlerinizi 0505 119 36 90 nolu telefona WhatsApp ile resim atarsanızda yardımcı oluruz

  2. Op.Dr. Nihat AYDIN Kalp ve Damar cerrahisi
   Derin venöz yetmezlik tedavisi mümkün olan bir durumdur, bunun için özellikle köpük yöntemi en iyi sonucu vermektedir. Eğer imkanınız varsa ücretsiz muayenemize gelin daha detaylı bilgi verelim yada dopler sonucu ve bacak resimlerinizi 0505 119 36 90 nolu telefona WhatsApp ile resim atarsanızda yardımcı oluruz

 13. Benimde bacaklarimda varis var yeriniz nerde acaba muayene olmak istiyorum muayene ucretsiz değil mi?
  Op.Dr.Nihat AYDIN Kalp Damar cerrahisi
  Muayenmiz ücretsizdir. 0505 119 36 90 nolu telefondan yer tarifi ve randevu alabilirsiniz

 14. Köpük tedavisi yaptırmak istiyorum ilacı kliniğinizde mevcut mu yoksa biz mi temin edicez.

  1. Deniz: İlaç dahil gerekli olan her şey kliniğimizde mevcuttur. Kliniğimize gelmeniz yeterlidir.

 15. Merhaba bende köpük tedavisi olacağım ama korkuyorum.herhangi acı hissetcekmiyim.uyustursalar olmazmi.nekadar sürede biter işlem.iyigunler

  1. Op.Dr.Nihat AYDIN Kalp Damar Cerrahisi Uzmanı
   Köpük tedavisinde çok ince bir iğne ucu kullandığımız için ciddi bir acı olmuyor, süre olarak da seanslar 5 veya en fazla 10 dakika sürüyor bu nedenle uyuşturmaya ihtiyaç olmuyor. En fazla hafif bir acı ile kısa sürede varislerinizden kurtulursunuz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

© 2017 Frontier Theme

[]
1 Step 1
Sizi Aramamızı İster misiniz?
Adınız Soyadınız
Telefon NumaranızLütfen boş bırakmayınız
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
FormCraft - WordPress form builder