online randevu tedavi ücretleri
Biz Sizi Arayalım tedavi ücretleri online randevu

Lazerle Ben Tedavisi

Kanserleşme riski bulunan benlerden kurtulmak için lazer iyi bir seçenek olacaktır. Fakat tek başına yeterli değildir. Çünkü sadece yüzeysel ve koyu renkli benlerde etkili olmaktadır. Ama sorun değil lazerin yetersiz olduğu yerde devreye radyofrekans ve elektrokoter girmektedir. Ankara’da lazerle ben tedavisi için IDEA Kliniğe bekliyoruz.

Ben alımında lazer yöntemi

Nasıl Yapılır?
Uygulamanın özünde hep buharlaştırma mantığı yatmaktadır. Çünkü benler deri üzeri ve orta tabakasında olan bir yapı olup, çok fazla derinde olmadığı için görünen tabakayı yok etmek (buharlaştırmak) yeterlidir. Lazer elektrik enerjisini ısı enerjisine dönüştüren zararlı ışınlardan arındırılmış bir cihaz olup, görmüş olduğunuz ışınlar 120 dereceye kadar ısı taşıyan enerjilerdir. Cilde dokunduğu an koyu renkli benler bu ısıyı kendine çekerek o an tahrip olmaktadır.

Cilt Soğutularak Can Yanması Önlenir: Cilde uygulanan yüksek ısı sizi rahatsız etmemesi için uygulama öncesi soğutucu jel sürülmektedir. Lazer tedavilerinin tümünde soğutma yapılmaktadır. Kılcal damar tedavilerinde de kullanılan lazer teknolojileri geliştikçe soğutma işlemini özel teknolojiler ile yapılmaktadır.

Koyu Renkli Benlerde Etkili Olur
Lazerle ben tedavisi yukarıda da belirttiğim gibi sadece koyu renkli benlerde etkili olmaktadır. Çünkü ciltten koyu renkli benler lazer ışınını kendine çekmektedir. Ten rengi benleriniz varsa lazer uygulaması gereksiz olacaktır. Uygulamak gerekirse tedavi süreci uzun sürecektir.

Ciltten Kabarık Benlerin Tedavisi Nasıl Yapılır?
Lazerle ben aldırma sadece yüzeysel ve koyu renkli benlerde etkili olduğunu gördük, peki ciltten kabarık ve ten rengindeki benler için nasıl bir tedavi uygulanıyor? Öncelikle burada hizmet aldığınız sağlık merkezi ve doktor tecrübesi önemlidir. Cildiye bölümünü tercih etmeniz halinde Krioterapi dediğimiz dondurarak tedavi uygulayacaktır. Genel cerrahi uzmanı seçmeniz halinde ise yeterli teknolojiye sahipse Radyofrekans ve Elektrokoter uygulaması yapacaktır. Yeterli teknolojisi yoksa sizi ameliyatla ben aldırmaya ikna edecektir. Ameliyatla ben aldırma balık kılçığı gibi ciddi bir iz kalmasına neden olur. O nedenle ameliyata mecbur kalmadıkça izin vermemelisiniz.

IDEA Kliniklerde Sadece Ameliyatsız Uygulamalar Yapılır!
Türkiye’nin en gelişmiş ben tedavi merkezleri arasında yer alan IDEA Klinik Ankara, İstanbul, İzmir ve Bursa şubelerinde sadece ameliyatsız yöntemleri tercih etmektedir. Yüzeysel benlerde lazer uygularken lazerin yetersiz kaldığı kabarık ve cilt rengindeki benlerde ise yukarıda belirttiğim Rafyofrekans ve Elektrokoter teknolojisini kullanmaktadır. Şimdi dilerseniz bu uygulamaların ne olduğu ve nasıl yapıldıklarına bakalım.

RADYOFREKANS
Kısa ası RF olan bu uygulama bildiğimiz radyo ile uzaktan yakından alakası yoktur. Etkisi yine buharlaştırmaya yönelik olup, iğne ucu kadar küçük bir uçla bene dokundurularak kademe kademe yok edilmektedir. Bu şekilde ben ortadan kaldırılarak sağlıklı cilt ile aynı seviyeye getirilmektedir.

ELEKTROKOTER
Aynı şekilde buharlaştırma yapan bir diğer önemli cihaz ise elektrokoter olup, özellikle genel cerrahların ameliyat esnasında kanamayı durdurmak ve dokuları neşter ile kesmek yerine kullandıkları cihazdır. Benlerin tedavisinde etkisi dokunduğu beni yakarak buharlaştırmasıdır. Özellikle kabarık ve et benlerinde etkisi çok yüksektir.

Lazerle Ben Aldırma Zararlı mı?
İnsanlar bu işlem sonunda kanserleşme riski olduğuna inanırlar kesinlikle hatalı bir bilgi olup, aksine kanserleşme riski bulunan koyu renkli benleri ortadan kaldırmaktadır. Lazer ben tedavisi dahil kullanımı çok yaygındır. Örnek vermek gerekirse bebeklerde doğuştan olan hemanjiom dediğimiz yüzeysel damar benlerinde kullanılmaktadır.

Uygulama Sonrasında İz Kalır mı?
En güzel yönlerinden biri uygulama sonrası hiçbir iz kalmamasıdır. Bunun nedeni sadece yüzeysel benlerde uygulanıyor olmasından kaynaklıdır. Çünkü 1-2 mm kalınlığındaki benlerde uygulanacağı için iz bırakacak kadar derin bir tabakaya ulaşmaz.

Lazerle Ben Tedavisi Fiyatları Ne Kadar?
Fiyatlandırma daha öncede belirttiğim gibi benlerin büyüklüğü, sayısı ve kişinin SGK güvencesi olup, olmadığına göre değişir. Lazerle yapılan ben aldırma işlemi en düşük ücreti ödemenizi sağlar. Çünkü yüzeysel benlerde uygulandığı için 200 TL’den başlayan fiyatlarla kanserleşme riski bulunan ve estetik açıdan kötü görünen benlerden kurtulabilirsiniz. Sağlık Bakanlığı ücret bilgilerinin İnternet sitelerinde yayınlamasını yasakladığı için aşağıda yer alan formu kullanarak öğrenebilir ya da size en yakın IDEA Klinik şubesine gelerek ücretsiz muayene (doktor görüşmesi) sağlayabilirsiniz.

Sorularınızı Yanıtlıyoruz
Lazerle ben aldırma işlemi hakkında aktaracaklarımız bu kadar olup, sizlerin sormak istedikleri sorular varsa sayfanın alt kısmında yer alan formu kullanarak doktorlarımıza iletebilirsiniz. En kısa sürede bu sayfada sorunuza yanıt verilecektir.

https://www.ideaklinik.com/lazerle-ben-aldirma-nasil-yapilir.html

2 Comments

Add a Comment
  1. Lazerle ben aldırınca denize ne zaman girebiliyorum

    1. Lale: Lazer tedavisinin denize girilmesine engel bir durumu bulunmamaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

© 2017 Frontier Theme

[]
1 Step 1
Sizi Aramamızı İster misiniz?
Adınız Soyadınız
Telefon NumaranızLütfen boş bırakmayınız
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
FormCraft - WordPress form builder