online randevu tedavi ücretleri
Biz Sizi Arayalım tedavi ücretleri online randevu

Ben Aldırınca İz Kalır Mı?

İnsanların benlerden kurtulmak istemelerinin farklı nedenleri bulunmaktadır. Estetik kaygı bu nedenler arasında ilk sıralarda yer almaktadır. Bu nedenle insanlar iz kalıp kalmayacağı konusunda haklı olarak merak ederler.

Benlerin alınmasına sağlık açısından bakılacak olursa kanserleşme riski olan benlerin mutlaka alınması tavsiye edilmektedir. Bu sayede kanserleşmenin önüne geçilebilir. Kanserleşme olmayan ancak estetik kaygı yaratan benlerin alınmasının da herhangi bir sakıncası bulunmamaktadır. Aşağıda linkte verilen yazımızdan kanserleşen benlerin nasıl anlaşılacağı öğrenebilirsiniz.

Ben aldırma sonrasında iz kalıp kalmayacağı benlerin hangi teknik ile alındığına bağlı olarak faklılık göstermektedir.

Ben Alma Yöntemleri Nelerdir? En iyi Tedavi Nasıl Belirlenir?

Ben tedavisi dermatoloji uzmanları ve genel cerrahlar tarafından yapılmaktadır. Dermatoloji uzmanları krioterapi tekniğini, genel cerrahlar RF( Radyofrekans), Elektrokoter ve lazer tekniklerini kullanmaktadır.

Krioterapi

Dermatologlar benlere sıvı azot enjekte ederek çürümesini sağlar.
Protein değeri değişen cilt çürüyerek kısa bir süre içinde kopmaktadır. İz kalmaması için genellikle tedavi birden fazla seans gerektirebilir. İlacın ne kadar etki edeceği tam kestirilememesi nedeniyle sağlıklı dokunun zarar görmesi ile çukurluk oluşabilir.

Lazer Uygulaması

Lazer tedavisi pek çok farklı hastalığın tedavisinde kullanılmaktadır. Lazerin en etkili olduğu durumlar yüzeysel ve koyu renkli cilt lezyonlarıdır. Yüzeyler benlerin tedavisinde de başarılı olarak kullanılmaktadır. Kabarık ve açık renkli lezyonlarda yetersiz kalmaktadır.

Radyofrekans Uygulaması

Ben tedavisinde kullanılan bir diğer teknik RF tekniğidir. Bu teknikte radyo dalgalarını ısı enerjisine dönüştüren bir cihaz kullanılır. Cihazın yüksek ısısı sayesinde ben ciltten kolaylıkla temizlenir.

ElektroKoter Uygulaması

Rf uygulamasında olduğu gibi Koter uygulamasında da yüksek ısılı bir cihaz kullanılır. Cihazın ucunun bene dokunması ile tabiri caizse istenmeyen doku buharlaşır. Yüzeysel ve kabarık tüm benlerde başarı ile uygulanmaktadır.

Rf tedavisi

Rf ve Koter uygulamasında yalnızca sohbet mesafesinden fark edilecek belli belirsiz bir iz kalabilir. Krioterapi uygulamasında ise çukurluk oluşma ve iz kalma riski bulunmaktadır. Tedavi tercih edilirken en az iz kalma riski olan yöntemin tercih edilmesi faydalı olacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

© 2017 Frontier Theme

[]
1 Step 1
Sizi Aramamızı İster misiniz?
Adınız Soyadınız
Telefon NumaranızLütfen boş bırakmayınız
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
FormCraft - WordPress form builder