online randevu tedavi ücretleri
Biz Sizi Arayalım tedavi ücretleri online randevu

Ben Aldırınca İz Kalır Mı?

İnsanların benlerden kurtulmak istemelerinin farklı nedenleri bulunmaktadır. Estetik kaygı bu nedenler arasında ilk sıralarda yer almaktadır. Bu nedenle insanlar iz kalıp kalmayacağı konusunda haklı olarak merak ederler.

Benlerin alınmasına sağlık açısından bakılacak olursa kanserleşme riski olan benlerin mutlaka alınması tavsiye edilmektedir. Bu sayede kanserleşmenin önüne geçilebilir. Kanserleşme olmayan ancak estetik kaygı yaratan benlerin alınmasının da herhangi bir sakıncası bulunmamaktadır. Aşağıda linkte verilen yazımızdan kanserleşen benlerin nasıl anlaşılacağı öğrenebilirsiniz.

Ben aldırma sonrasında iz kalıp kalmayacağı benlerin hangi teknik ile alındığına bağlı olarak faklılık göstermektedir.

Ben Alma Yöntemleri Nelerdir? En iyi Tedavi Nasıl Belirlenir?

Ben tedavisi dermatoloji uzmanları ve genel cerrahlar tarafından yapılmaktadır. Dermatoloji uzmanları krioterapi tekniğini, genel cerrahlar RF( Radyofrekans), Elektrokoter ve lazer tekniklerini kullanmaktadır.

Krioterapi

Dermatologlar benlere sıvı azot enjekte ederek çürümesini sağlar.
Protein değeri değişen cilt çürüyerek kısa bir süre içinde kopmaktadır. Genellikle tedavi için birden fazla seans gerektirebilir. İlacın ne kadar etki edeceği tam kestirilememesi nedeniyle sağlıklı dokunun zarar görmesi ile çukurluk oluşabilir. İz kalma veya çukurluk oluşma riskinden dolayı önerilen bir uygulama değildir. Elbette krioterapi ile alınan her bende iz kalacak demek değildir. Ancak risk bulunmaktaadır. Alternatif uygulamalar varken riskli bir uygulamanın tercih edilmesi mantıklı olmayacaktır.

Lazer Uygulaması

Lazer cihazı pek çok farklı hastalığın tedavisinde kullanılmaktadır. Lazerin en etkili olduğu durumlar yüzeysel ve koyu renkli cilt lezyonlarıdır. Lazer cihazı tek dalga boyuna sahip bir cihazdır. Bu özelliği sayesinde ışın direk olarak yayılmadan uygulandığı alana etki etmektedir. Yüzeyler benlerin tedavisinde de başarılı olarak kullanılmaktadır. Kabarık ve açık renkli lezyonlarda yetersiz kalmaktadır. Bu tür benlerde koter, radyofrekans gibi teknikler etkili sonuçlar vermektedir.

Elektrokoter Uygulaması

Koter cihazı lazer cihazı kadar adı duyulmasa da sağlık alanında lazer kadar aktif bir şekilde kullanılmaktadır. Özellikle ameliyatlarda cerrahlar için vazgeçilmez bir cihazdır. Yüksek ısısı sayesinde neşter mantığı ile kullanılabilmektedir.

Yüksek ısısı sayesinde benlere dokundurulduğu anda istenilmeyen dokular buharlaşmaktadır. Ancak cihazının gücünün yüksek olması yüzünden cihaz bene temas ettiğinde haddinden fazla doku kaybı yaşanabilir. Bu durum da iz kalmasına veya çukurluk oluşmasına neden olabi

Radyofrekans Uygulaması

Ben tedavisinde kullanılan bir diğer teknik RF tekniğidir. Bu teknikte radyo dalgalarını ısı enerjisine dönüştüren bir cihaz kullanılır. Cihazın yüksek ısısı sayesinde ben ciltten kolaylıkla temizlenir. Mantığı koter cihazı ile aynıdır. Ancak cihazların güçleri ve ayaları farklıdır. RF cihazı kotere göre daha hassas şekilde ayarlanabilmektedir. Bu sayede benler cilt yüzeyinden ince tabakalar halinde buharlaştırılabilir. Bu sayede iz kalma riski bulunmadan benler ciltten temizlenebilir.

Rf tedavisi

Rf cihazı ile alınan benlerde çok büyük oranda iz kalmamaktadır. Ancak bazı köklü benlerde konuşma mesafesinden fark edilebilecek hafif bir iz kalabilmektedir. Bu tür risk olan durumlarda benler alınmadan önce hasta doktor tarafından bilgilendirilmekte ve onayı alınarak tedavi yapılmaktadır.

Genellikle benlerin buharlaştırılması için tek seans yeterli olmaktadır. Ancak bazı köklü benlerde benler ciltten temizlenmiş olsa bile cildin güneş görmesi ile birlikte alttan yeni ben dokuları gelebilmektedir. Bu tür durumlar için ek rötuş senası uygulanması gerekmektedir.

İdea Klinik Ankara’da Rf cihazı ile ben tedavisini dakikalar içerisinde gerçekleştiriyoruz. Ücretsiz muayene olarak benleriniz hakkında bilgi almak ve radyo frekans tekniği ile benlerinizden kurtulmak için kliniğimizi ziyaret edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

© 2017 Frontier Theme

[]
1 Step 1
Sizi Aramamızı İster misiniz?
Adınız Soyadınız
Telefon NumaranızLütfen boş bırakmayınız
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
FormCraft - WordPress form builder