online randevu tedavi ücretleri
Biz Sizi Arayalım tedavi ücretleri online randevu

Bu yazımızda varis hastaları tarafından en sık sorulan soruları cevaplandıracağız. Sizde varis hakkında merak ettiklerinizi ve sorularınızı bizimle paylaşın. Sorularınızı en kısa sürede cevaplayalım.

En Etkili Varis Tedavi Tekniği Hangisidir?

Güncel olarak uygulanan en etkili yöntem köpük ve skleroterapi uygulamalarıdır. Her iki yöntemde de aynı etken madde kullanılarak sorunlu damarlar enjeksiyon yolu ile kapatılır. Skleroterapi uygulamasında ilaç sıvı halde, köpük uygulamasında ise ilaç hava ile tepkimeye sokularak köpük formuna getirildikten sonra kullanılır. Büyük ölçekli damarlarda ilacın köpük formu sayesinde daha az ilaç ile daha çok damara ulaşılabilir.

Tedavi Edilen Varisler Tekrar Eder Mi?

Köpük ve skleroterapi teknikleri ile sorunlu damarlar kalıcı olarak kapatılır. Varisli damarlar çürük diş gibidir. Tedavi ile tamamen yok edilir. Ancak nasıl bir dişinizi çektirmeniz diğer dişlerinizin çürümesine engel olmayacaksa benzer şekilde tedavi edilen varis sonsuza kadar yok olur. Ama varis oluşma sebepleri ortadan kaldırılmaz ise küçük bir ihtimalle başka damarlarda genişleme olabilir.

Varisli Damarın Kapatılması Sağlık Açısından Sorun Yaratır Mı?

Toplardamarların görevi vücutta kullanılan kirli kanın temizlenmek üzere kalbe pompalanmasıdır. Varis oluşan damarlarda bu işlem artık yapılamaz. Haliyle bahsi geçen damarların vücuttaki işleyişe olumlu bir katkısı bulunmamaktadır. Aksine kirli kanın taşınamaması sağlık açısından olumsuz sonuçlara neden olmaktadır. Bu nedenle sorunlu damarın kapatılması değil kapatılmaması sağlık açısından sorunlara neden olmaktadır.

Varis Tedavi Edilmezse Ne Olur?

Varis olan damarlarda kirli kan birikir ve sağlıklı bir dolaşım sağlanamaz. Kirli kanın damarda birikmesi damarların yapısının bozulmasına neden olur. Kan birikince damar genişler. Genişleyen damarlarda bir süre sonra kanama görülebilir. En son aşamada ise bölgede kan akışının tamamen durması ile birlikte bacak yaraları oluşur. Bu yaralara varis ülseri denir. Bölgede sağlıklı bir dolaşım olmaması nedeniyle yara iyileşemez. Uzun bir tedavi süreci gerekir.

Yaz Aylarında Varis Tedavisi Yapılır Mı?

Varis tedavisi için özel bir mevsim ya da zaman bulunmamaktadır. Varisler oluştuklarından sonra her zaman tedavi edilebilir. Erken tedavi edilirse derecesi ilerlemez. Şikayetlerin derecesi artmaz.

Gebelik ve Emzirme Döneminde Tedavi Uygulanıyor Mu?

Kadınlarda varislerin en sık oluştuğu dönem gebelik dönemidir. Bebeğin varlığı ile anne vücudundaki kan miktarında artış olur ve bu durum damarlara daha fazla baskı uygulanmasına neden olur. Baskı uygulanan damarlar varis oluşması açısından daha uygundur. Ayrıca gebelikte salgılanan hormonlar damar yüzeylerinde gevşemeye neden olmasından dolayı varis oluşmasına zemin hazırlar.

Gebelik ve emzirme dönemi bebeği doğrudan etkileyen bir süreç olması sebebiyle bu dönemlerde varis tedavisi uygulanmamaktadır.

Varis Muayenesi Nasıl Yapılır?

Varis muayenesi hastanın sedye üzerinde ayakta durduğu konumda yapılır. Bunun sebebi ise varislerin en rahat ayakta durulan pozisyonda görülmesidir. Ayrıca doktorun gerekli görmesi halinde damar ultrasonu anlamına gelen doppler çekimi yapılır. Doppler sayesinde varisler hakkında ayrıntılı bilgi elde edilmiş olur.

İdea klnik Ankara’da varis muayenesi ücreti bulunmaktadır. Gerekli durumlarda yapılan doppler çekimleri içinde ekstra ücret alınmamaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

© 2017 Frontier Theme

[]
1 Step 1
Sizi Aramamızı İster misiniz?
Adınız Soyadınız
Telefon NumaranızLütfen boş bırakmayınız
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
FormCraft - WordPress form builder