Home / Varis Tedavisi Hakkında Her Şey

Varis Tedavisi Hakkında Her Şey

IDEA Ankara olarak varis hastalığı ve tedavisi hakkında kalp damar cerrahi uzmanlarımızla güncel bilgiler aktarıyoruz.

Varis Nedir? Neden Olur?

Doktor muayenesi

Toplardamar hastalıkları arasında ilk sırada yer alan varis yaşın ilerlemesi ile birlikte artan risk anlamına gelmektedir. Ayakta çalışanlar, uzun süre hareketsiz kalanlar, fazla kilo problemi olanlar ve ailesinde varis olanlar dikkatli olması gerekir. Hastalığın belirtileri, şikayetleri ve merak ettiğiniz diğer detaylar için tıklayınız.

Devamı

Varis Ameliyatı Tek Seçenek Değil!

Cerrahi Müdahale

Varis tedavisinde en eski yöntemlerden biri olan ameliyat günümüzde teknolojinin gelişmesi ile birlikte gereksiz hale gelmiştir. Fakat ameliyatsız tedavilerde uygulanan cihazlar hayli pahalı olması nedeniyle her yerde bulunmuyor. IDEA Kliniklere geldiğinizde tüm varislerin ameliyatsız yöntemlerle tedavi edildiğini göreceksiniz.

Devamı

Lazerle Varis Tedavisi

Exotherme lazer

Ameliyatsız varis tedavileri denince ilk geliştirilen yöntem lazer olup, ilk olarak kısa adı EVLA olan (Endovenöz Lazer Ablasyonu) geliştirilmiştir. Kılcal damarlarda kullanılmaya EVLA'ya ek olarak kılcal damar tedavilerinde de büyük başarı sağlayan cilt üzeri uygulama geliştirilmiştir. Kliniklerimizde Exotherme vascular laser sistemi kullanımını yaygınlaştırıyoruz.

Devamı

Köpükle Varis Tedavisi

Skleroterapi Uygulaması

1998 Yılında ameliyatsız tedavi yöntemlerinin önünü açan Endovenöz Lazer Ablasyonu sonrası sklerozan madde ile yapılan köpükle varis tedavisi geliştirilmiştir. Atesklerol içeren ilaç hava karışımı ile köpürtülerek sorunlu damarlara çok ince bir iğne yardımı ile enjekte edilmektedir. Etkisini anında göreceğiniz uygulama ile kılcal damarlar ve toplardamar genişlemesi dahil tüm varisler tedavi edilmektedir.

Devamı

Ameliyatsız Varis Tedavisi

Bacak varislerinin tedavisi

İnsanlar varis tedavisini sadece ameliyat ile yapıldığını sanarak halen korku ve endişe ile doktora gitmektedir. Oysaki tüm varisler ameliyatsız yöntemlerle 10-30 dakika içinde kolayca tedavi edilebilmektedir. Yapmanız gereken tek şey muayene olarak size uygun tedavinin belirlenmesidir.

Devamı
Whatsapp Destek
İletişim Bilgilerimiz