online randevu tedavi ücretleri
Biz Sizi Arayalım tedavi ücretleri online randevu

Kaş Ekimi

Kaş dökülmesi (Madarozis) problemi yaşayan insanların ilk başvurduğu çözüm yöntemi göz kalemi olmaktadır. Bunun dışında bir tür dövme olan kalıcı makyaj yine kaşlarda dökülme ve seyrelmeyi kapatmak için başvurulan doğal olmayan suni görünümlü yöntemlerdir. Bunların yerine daha doğal ve kalıcı çözüm olan kaş ekimi yaptırmanızı öneriyoruz.

Kaş Ekimi Nedir?
Kaş nakli olarak da bilinen uygulama ile kaşları dökülen, doğuştan ya da sonradan seyrelen, yaşadığı hayatta kaza, yanık ve ameliyat izleri gibi istenmeyen sonuçlara bağlı izler oluşan insanlarda enseden alınan kıl kökleri ile yeni kaşlar oluşturulmaktadır. Erkeklerde yapılan saç dökülmesinden çok farklı değildir.

Nasıl Yapılır?
Saç ekimi yapanların sayısı hayli fazla olmasına karşın uygulaması daha zor olan kaş ekimi yapan uzman sayısı daha azdır. Türkiye’de ilk kaş ekimi yapan isim Op. Dr. Atilla KAYA olup, ondan eğitim alma fırsatı bulunlar bu işi öğrendi diyebilirim. Bu başlıkta kaş ekiminin nasıl yapıldığı değil de nasıl yapılması gerektiğini göreceğiz.

Ekilecek Kıl Kökleri Enseden Alınır: Gerek saç gerekse kaş ya da sakal hiç farkı olmadan tüm ekim işlemleri insanın kendi kıllarından alınarak yapılmaktadır. Kaş ekiminde kullanılacak kıl kökleri ense kısmından alınmaktadır. Sadece 1 cm gibi dar bir alanda alım yapılmaktadır. Çünkü ense kılları kaşlarla en benzer kıl türüdür.

Alım İşlemi 0,6-0,7 mm Uçlarla Yapılır: Kıl kökleri enseden tek tek alınmaktadır. Alım işlemi için iğne benzeri uçlar kullanılmaktadır. Bu uçların kalınlığı oldukça önemli olup, bizler maksimum 0,6 ve 0,7 mm uçlar kullanıyoruz. Daha kalın uçlarla alınması ensede ekim yapılması halinde ise kaşlarda delik izi kalacaktır.

Kıl Köklerini Bekletmeden Ekime Başlarız: Örnek 300 kıl kökü ekilecekse bunların hepsini alıp ekime geçmek yerine 50-100 adet alım ve bekletmeden ekim şeklinde yapılmaktadır. Çünkü alım yapılan kıl kökleri beklemeye maruz kaldığında kökleri oksijensiz kalarak ölecektir. Ölü kökleri ekseniz bile dökülecek ve yerine çıkmayacaktır.

25-30 Derece Açılarla Ekim Yapıyoruz: Bu işi yapmaya heveslenen birçok uzman maalesef açı uygulamasını bilmediği ya da ayarlayamadığı için kötü ve dik çıkan kaşlara neden olmaktadır. Doğal görünüm elde etmek için kıl kökleri 25-30 derece açılarla ekilmesi gerekir.  Yoksa dik çıkacağında maalesef pişmanlıkla sonuçlanan bir ekim ortaya çıkacaktır. Kliniğimize bugüne kadar yüzlerce insan başka kliniklerde yaptırdığı kötü kaş ekimini düzelttirmek için gelmiştir.

Kıl Kökleri Tek Tek Nakil Edilir: Bir diğer önemli husus ise kıl köklerinin tek tek ekilmesi gereğidir. Kesmek yerine iğne ile delerek oluşturulan deliğe 1 tane olacak şekilde kıl kökü konması gerekir. Yeteri kadar tecrübesi olmayanlar maalesef bu işlemi 2-3 kıl kökü şeklinde yapmaktadır. Kesinlikle hatalı ve kötü görünüme neden olur.

Kaş Ekimi Video İzle
Yazı ile özetlemek her zaman mümkün olmayacaktır. Ama aşağıda yer alan videoya göz attığınızda yukarıda söylemek istediklerimi daha net bir şekilde anlayacaksınız.

Kaş Ekimi Fiyatları Ne Kadar?
Ücretlendirme ekilecek koku kökü sayısına göre belirlenmektedir. Sağlık Bakanlığı yasak getirdiği için burada size ücret bilgisi maalesef veremiyorum. Ama aşağıda yer alan formu kullanarak detaylı bilgi ve ücretlere ulaşabilirsiniz. Dediğim gibi kliniğimize gelerek yine detaylı bilgi ve ücret bilgisi alabilirsiniz.

Kimlere Kaş Ekimi Yapılır?
Estetik gibi görünse de aslında bir anlamda sağlık amaçlı yapılmaktadır. Çünkü çeşitli nedenlere bağlı olarak kaşları dökülen insanlar kendini kötü hissetmektedir. Aynı şekilde doğuştan ya da sonradan oluşan seyreklik, kaşlarda yara, yanık ve cerrahi müdahalelerde oluşan izleri kapatmak için en doğal çözümdür.

Ne Kadar Zamanda Yapılır?
Normal şartlarda 300-600 kök yeterli olduğu için tecrübeli biri 2-4 saat arasında işlemi bitirmektedir. Yani böylece şehir dışından gelseniz bile aynı gün geri dönme imkanınız olacaktır.

Doğal Duruyor mu?
Doğala en yakın uygulama diyebiliriz. Çünkü insanlar göz kalemi ve kalıcı makyajı deneyip pişman olduktan sonra kaş ekimi yaptırmaya karar vermektedir. Doğallığını ele almak gerekirse sizi tanımayan insanlar siz belirtmedikçe hiçbir zaman kaş ektirdiğinizi bilemeyecektir. Bu şekilde doğala en yakın sonucu elde edersiniz.

Ekilen Kaşlar Dökülür mü?
Bu soruyu insanlar ne amaçla soruyor bilmiyorum ama ekim den 12-15 gün sonra şok dökülme dediğimiz bir süreç başlayacak ve ekilen kıl köklerinin bir bölümü ya da hepsi dökülecektir. Nadiren görülse de bazen dökülme olmayabilir. Özellikle ekim sonrası Biotin kullananlarda şok dökülme olmayabilir. Dökülen kaşların yerine yenileri 4-8 ay arasında çıkacak olup, 1 yıl içerisinde %90 gibi büyük bir bölümü tamamen çıkmış olacaktır. Bunun dışında tecrübesiz kaş alımı ve aldırma yapmadığınız sürece kaşlarınız ömür boyu sağlıklı kalacaktır.

Kaş Ekimi Sonrası Bakım Nasıl Olmalı? Doktorunuz size zaten detaylı bilgi verecek olup, öneri vermek gerekirse özellikle Biotin ve Biotin içeren gıdalar tüketerek şok dökülmenin hiç olmaması ya da daha kısa sürede sonlanmasını sağlayabilirsiniz.

Kaş Ekimi Yaptıranların Öncesi ve Sonrası Görüntüleri
IDEA Klinik olarak 2005 yılında beri kaş ekimi uygulamasına devam ediyoruz. Bugüne kadar yaptığımız ekim sayısı binlerle ifade edilmektedir. Aşağıda yer alan görsellerde dökülmeye, yara ve yanık izine yapılmış kaş ekimi öncesi ve sonrası görüntüler yer almaktadır.

Madarozis kaş dökülmesi

Kaş nakli

Kaşlarda Yanık İzi

Kaş ekimi sonrası

Yaralanmaya bağlı izler

kaşlarda yara izinin kapatılması

Doktorumuz Sorularınızı Yanıtlıyor
Bizlerin aktaracağı detaylar bu kadar olup, şimdi sizlerin merak ettiği hususlara yanıt vererek devam edeceğiz. Sayfada arayıp da bulamadığınız bilgiler varsa aşağıda yer alan soru ve yorum formunu kullanarak genel cerrahi uzmanımıza sorabilirsiniz.

https://www.ideaklinik.com/kas-ekimi-fiyatlari.html
http://www.kasekimi.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

© 2017 Frontier Theme